خانه قدیمی مانادنا

بازسازی ساختمان

با انجام بازسازی ساختمان برای ساختمان های فرسوده می توان ایمنی لازم و کافی و مورد نیاز ساکنان را به ساختمان و اهالی آن بخشید و به این ترتیب نقش کوچکی در احساس رضایت و شادمانی افراد داشته باشیم. با استفاده از متریال عالی و با کیفیت در بازسازی می توانیم ساختمانی مستحکم داشته باشیم.

بازسازی ساختمان و نمایی زیبا

بازسازی ساختمان راهی برای احیاء کردن مجدد ساختمان می باشد. به این صورت با بازسازی ساختمان می توان به طولانی تر شدن عمر ساختمان کمک کرد.

فکر می کنم می بایست در همین ابتدا، تفاوت بارز میان بازسازی ساختمان و نوسازی ساختمان را برای شما شرح دهم:

فرایند نوسازی تنها شامل زنده کردن بافت ساختمان می باشد و در کل مربوط به نمای بیرونی و داخلی می باشد و ظاهر و استحکام ساختمان را مورد هدف قرار می دهد.

و اما در فرایند بازسازی ساختمان ، ما در کنار رسیدگی به عوامل ظاهری و استحکام ساختمان، تغییر کاربری ساختمان را نیز خواهیم داشت.

 

تاریخچه ی بازسازی

بازسازی چیز جدیدی نمی باشد. ریشه های بازسازی را می توان در فرهنگ غربی قرن نوزدهم پیدا کرد، زمانی که مفهوم بناهای تاریخی و آگاهی از گذشته تاریخی ایجاد شد، به دلیل صنعتی شدن سریع جامعه و گسست بعدی آن با گذشته، معماران تلاش کردند تا تکه های از دست رفته ی بناهای تاریخی را به عنوان وسیله ای برای بازگرداندن شکوه قبلی خود، با تکه های جدید جایگزین کنند.

ساختمان ها نیز مانند هر چیز مصنوع و غیر مصنوع دیگری در این دنیا، عمر محدودی دارند و قرار نیست تا ابد زیبا به نظر برسند و مستحکم به نظر برسند؛ اما با این حال ما می توانیم به آن ها کمک کنیم تا عمر بیشتری را طی کنند و بتوانند خواسته های ساکنانشان را برآورده کنند و شکل حقیقی به آن ها ببخشند.

اجازه بدهید از نقطه نظر شهرسازان نکته ای را برای شما بازگو کنم.

بازسازی و حس رضایت

نما و جلوه ی بصری

زمانی که در یک محل زندگی می کنید و یا وارد محلی می شوید، اگر متوجه شوید که ساختمان های مستقر در آن محل با یکدیگر همگن نیستند و هارمونی مناسبی ندارند، حتما از آن محل حس خوبی دریافت نخواهید کرد و تجربه ی حسی خوبی در آنجا نخواهید داشت و اگر مجبور نباشید دیگر هرگز به آنجا سفر نخواهید داشت. چرا این اتفاق پیش می آید؟ به این دلیل که، آن محل از نظر بصری وجهه ی مناسبی ندارد و ذات بشر از ابتدای تاریخ بشریت به دنبال زیبایی ها بوده و همواره نیز در پی زیبایی ها می باشد.

بنابراین در دنیای پیشرفته و مدرن امروز که اکثر ساختمان ها پی رو و دنباله رو مد دنیای مدرن بوده اند، بودن ساختمان هایی با ظاهر قدیمی میان آن ها، توازن دلخواه را برقرار نمی کند.

فرض کنید در محلی که تمام ساختمان ها مدرن و مطابق سلیقه ی این دوران ساخته شده اند، یک ساختمان با ظاهری قدیمی و آجرهای رنگ و روفته که کنارشان پریده است، وجود دارد. قطعا که این ساختمان وجهه و نمای بصری و حال و هوای آن محل را از آنچه که باید باشد دور می کند.

بنابراین برای داشتن شهری زیبا با جلوه ی بصری مناسب کاری که نیاز است و می بایست انجام شود بازسازی ساختمان و همگن کردن محیط اطراف می باشد. به این صورت می توانید یک شهر زیبا، جذاب و سرزنده داشته باشید و چه چیزی با اهمیت تر از سرزندگی در یک شهر. چرا که زمانی یک شهر سرزنده می شود که شهروندانش احساس سرزندگی و رضایت خاطر داشته باشند.

بازسازی و طراحی داخلی

ساختمان و ایمنی

علاوه بر اهمیت ظاهری که بسیار نیز حائز اهمیت و مورد توجه می باشد، علت دیگری که به بازسازی ساختمان برای ساختمان های فرسوده و کم دوام نیاز پیدا می کنیم، ایمنی یک ساختمان می باشد.

زمانی که در جایی زندگی کنیم که احساس امنیت نداشته باشیم، زندگی شاد و لذت بخشی نیز نخواهیم داشت و دائما با احساس نگرانی و اضطراب و ترس، دست و پنجه نرم می کنیم و این احساسات منفی موجب می شوند تا احساس رضایت خاطر و آرامشی که هر موجود زنده ای در این دنیا طالب آن می باشد را نداشته باشیم.

چرا که زمانی که ساختمانی فرسوده باشد نه تنها به طور عادی و بی هیچ دلیلی امکان دارد بخش هایی از آن ریزش کند، بلکه کافی می باشد تا زمین لرزه ای هر چند کوچک، زمین را به لرزه در آورد؛ اولین خسارت مالی و متأسفانه جانی، شامل حال آن ساختمان قدیمی می شود.

بنابراین با انجام بازسازی ساختمان برای ساختمان های فرسوده می توان ایمنی لازم و کافی و مورد نیاز ساکنان را به ساختمان و اهالی آن بخشید و به این ترتیب نقش کوچکی در احساس رضایت و شادمانی افراد داشته باشیم.

به علاوه با استفاده از متریال عالی و با کیفیت در بازسازی ساختمان می توانیم ساختمانی مستحکم و ماندگار با عمری طولانی داشته باشیم. بنابراین نکته ی دیگری که لازمه ی توجه می باشد، استفاده از متریال مرغوب در احیا و بازسازی ساختمان یک ساختمان می باشد.

می بایست هدفمان را از بازسازی ساختمان فراموش نکنیم و با به کارگیری متریال مرغوب، با کارکرد بالا، ساختمانی مستحکم همراه با ایمنی مورد انتظار، به ارمغان آوریم.

گاهی نیز علت انجام بازسازی ساختمان ممکن است متفاوت با عوامل فوق باشد و هدفی غیر از آنچه در مطالب فوق ذکر شد را داشته باشد. که از جمله ی آن می توان به پدید آوردن ساختمانی مطابق سلیقه و انتظار خود، اشاره کرد.

بازسازی و استحکام ساختمان

بازسازی و زیبایی ساختمان

بسیاری از افراد این ترفند را برای داشتن خانه ای زیبا و رویایی به کار می برند.

زمانی که شما خانه ای تهیه می کنید که چندان مطابق سلیقه تان نیست و یا مدت زمان زیادی را در خانه ای زندگی می کنید که دیگر برایتان تکراری شده است اما به علت خاطرات و علاقه ای که به تاریخ گذرانده شده در آن خانه دارید، تصمیم دارید در همان خانه زندگی خود را ادامه دهید، می توانید به بازسازی ساختمان رو آورید.

می توانید نمای بیرونی و ظاهر ساختمان خود را دستخوش تغییراتی کنید و با بازسازی آن ظاهر تازه ای به آن ببخشید و به همین صورت فضای داخلی خانه تان را نیز می توانید مطابق سلیقه و نظر خود تغییر دهید تا خانه ای باب میل خود داشته باشید.

به عقیده ی من انسان می بایست از طیف زمانی که برای تجربه ی زندگی به او داده شده است نهایت استفاده را کند و هرگز فراموش نکند که می بایست شاد باشد. شاد کردن خود به وسیله ی انجام دادن کارهایی که باب میل ما می باشد، حداقل کاری می باشد که می توانیم در حق خود و روحمان در راستای شاد بودن انجام بدهیم. داشتن خانه ای مطابق میل و سلیقه ی خود که رضایت ما را بر می انگیزد از جمله کارهایی می باشد، که این حس شادی که روحمان تشنه آن می باشد را برای ما فراهم می کند.

گذشته از آن، ما انسان ها بی اندازه احساس نیاز به آرامش را در وجودمان درک می کنیم و می بایست در راستای به ارمغان آوردن آن گام بر داریم. خانه تنها مأمنی می باشد که هر کس انتظار دارد تا بخش عظیمی از آرامشش را از آن بدست آورد و کاملا صحیح می باشد. چرا که ما بخش قابل توجهی از زمانمان را در خانه می گذرانیم و نیاز داریم تا، آن مکانی که زمانمان را در آن سپری می کنیم، مکانی باشد که امواج آرامشی که طالبش می باشیم را در آن پیدا کنیم.

همین طور ممکن است زمان زیادی را در بیرون از خانه سپری کنیم و یا به واسطه ی حرفه و شغلمان مجبور باشیم تا زمانی طولانی را در بیرون از خانه سپری کنیم و دقیقا به همین علت نیاز داریم تا آن زمانی را که به خانه خود می آییم در آرامش سپری کنیم. بخش شایان توجهی از این آرامشی که خواهان آن هستیم بر می گردد به رضایتی که از ظاهر خانه و چیدمانش داریم. آیا خانه و ساختمانی که در آن به زندگی و استراحت می پردازیم مطابق سلیقه و نظر ما می باشد و یا خیر؟!

مضاف بر تمام آنچه که ذکر شد می بایست بر تأثیر وجه ی شکیل و زیبای خانه در رفتار و اعتماد به نفس نیز، تأکید کنم.

حتما بارها با این جمله آشنا مواجه شده اید که اولین گام برای داشتن اعتماد به نفس، ایجاد ظاهری آراسته می باشد. به عقیده ی من این آراستگی ظاهری تنها شامل ظاهر و پوشش شخص نمی باشد بلکه، ظاهری و نما و طراحی مناسب خانه هم به داشتن حس اعتماد به نفس کمک شایانی می کند و شما را فردی منظم و خوش سلیقه نشان می دهد که به تمام زوایای زندگی خود اهمیت می دهید.

برای بازسازی داخلی یک ساختمان از جمله کارهایی که می توانید انجام دهید می توان اشاره کرد به:

  • بازسازی کفپوش و دیوارها
  • بازسازی آشپزخانه: در اینجا از آنچه مورد توجه می باشد، می توان به دیوار ها، اوپن و کابینت ها و غیره اشاره کرد.
  • بازسازی اتاق ها: در این نوع بازسازی تغییرات کف و دیوارها و همچنین کمدها مورد توجه می باشد.
  • بازسازی سرویس بهداشتی

بازسازی سرویس بهداشتی

استراتژی های بازسازی

در اینجا لازم می دانم تا به روش هایی از بازسازی ساختمان اشاره کنم.

در حقیقت ما دارای دو استراتژی برای بازسازی یک ساختمان هستیم که در زیر به آن ها اشاره خواهم کرد:

  1. بازسازی ساختمان حفاظتی: در این روش از بازسازی، به بازسازی کلی از ساختمان شما پرداخته می شود. به این ترتیب که کلیات یک ساختمان مورد بازسازی قرار می گیرد.
  2. بازسازی ساختمان سبکی: در این روش اجزای جدی، جایگزین اجزای قدیمی می شود، به این صورت که کم ترین تغییر را نسبت به طرح اولیه داشته باشیم.

گروه مانادنا با تیم مجرب و حرفه ای خود، با دانشی که در این زمینه دارند، به شما عزیزان برای بازسازی خانه هایتان کمک می کنند و به شما را به طرح و نمایی زیبا از ساختمانتان می رسانند.

استحکام و زیبایی با بازسازی ساختمان

2 Comments

  • با عرض سلام و خسته نباشید و تشکر از سایت خوبی که دارید، من قصد دارم خونمو از لحاظ ظاهری فقط چون خونم تازه ساخته یه سری تغییرات می خواستم بهش بدم مثلا آشپزخونه یا کمد دیواری رنگ آمیزی از این کارا اما نمیدونم باید دقیقا چه طرحی قشنگه که هم خونمو قشنگ تر کنه هم دلباز تر می خوام ببینم شما طراح دارید که مثلا بیاد خونه رو ببینه نظر بده و طراحی کنه ؟ ممنون میشم اگه جواب بدین.

    • با سلام کاربر عزیز، با تشکر از دیدگاه شما. بله شما می توانید با کارشناسان و طراحان متخصص مانادنا تماس بگیرید تا مراحلی که لازم است طی کنید را به شما توضیح بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *