کابینت مدرن

کابینت آشپزخانه مدرن در سبک ها و مدل های امروزی یکی از رایج ترین کابینت ها به حساب می آید. زیرا این سبک در عین سادگی به فضای آشپزخانه  آرامش بسیاری می دهد.  انواع کابینت هایی که در دسته کابینت مدرن قرار می گیرند شامل کابینت ام دی اف، هایگلاس و یا هر نمونه دیگری که حکاکی نشده باشد و طرح شلوغی نداشته باشد، می باشد. سبک مدرن دقیقا در مقابل کابینت کلاسیک قرار می گیرد.

هر چند در کابینت آشپزخانه مدرن از طرح های تزئینی استفاده می شود اما این طرح ها به گونه ای هستند که بسیار ساده می باشند و هدف آن ها بیشتر کاربردی است تا تزئینی. در ادامه مقاله قصد داریم که در مورد کابینت ( آشپزخانه مدرن)، مشخصه هایی که دارند، انواع کابینت مدرن، مزایا و معایب آن ها و در نهایت هم فاکتورهایی که در تعیین قیمت نهایی این کابینت ها نقش دارند صحبت کنیم. پس اگر به کابینت های مدرن علاقه مند هستید و قصد خرید آن  را دارید حتما تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

 

انواع کابینت آشپزخانه

 

انواع کابینت آشپزخانه

وقتی از طراحی و یا دکوراسیون آشپزخانه صحبت می کنیم قطعا کابینت گزینه ای است که بر روی آن بیشترین مانور را می دهیم. کابینت ها معمولا طرح ها و انواع مختلفی دارند اما به طور کلی همه ی آن ها در دو گروه کلی تقسیم می شوند و این گونه می توان راحتتر انتخاب خود را محدود کنیم. این  دو گروه عبارتند از :

 • کابینت مدرن
 • کابینت کلاسیک

کابینت مدرن چیست؟

کابینت مدرن چیست؟

کابینت های مدرن کابینت های بسیار ساده ای هستند و دستگیره یا هر برجستگی دیگر روی آنها وجود ندارد و درب این کابینت ها به صورت فشاری باز و بسته می شود . چوبی که در کابینت مدرن استفاده می شود ترکیب ام دی اف و ورقه های پلکسی می باشد. یعنی مغزی این کابینت ها از ام دی اف می باشد و روی آن را با روکش های براقی به نام پلکسی کار می کنند. عموما برای مقرون به صرفه بودن این کابینت ها و پایین تر آمدن هزینه های تولید مربوط به آن فقط یک طرف کابینت را که نمای آن می باشد از پلکسی استفاده می کنند.

اگر می خواهید بدانید که در چه زمانی سبک کابینت مدرن پدیدار شد باید عرض کنیم که این طرح  کابینت حوالی جنگ جهانی اول پدیدار شد و از مشخصه های بارز آن ها می توان به صاف و بدون شیب بودن سطح، به کار بردن شکل های هندسی گوناگون، استفاده کمتر از تزئینات و حداقل بودن آن اشاره کرد. در ادامه مقاله قصد داریم ویژگی های مختلف کابینت های آشپزخانه مدرن را به طور مفصل ارائه بدهیم.

تفاوت کابینت های مدرن و کلاسیک

تفاوت کابینت های مدرن و کلاسیک

 • برخلاف مدل‌های کلاسیک، کابینت‌های آشپزخانه مدرن سطوح صیقل تری دارند و در ترکیبات آن ها از متریال مختلفی استفاده شده است. صیقلی‌تر و جمع‌وجورتر هستند و عموما از ترکیب مواد و مصالح مختلفی ساخته می‌شوند. به طوری که از چوب، لمینت، شیشه و حتی فلزات هم می توانند در پروسه تولید کابینت مدرن مورد استفاده قرار بگیرند.
 • کابینت‌‌های آشپزخانه مدرن ، معمولا از نظر سایزی بزرگ نیستند و برعکس بسیار جمع و جور در عین حال کاربردی می باشند.
 • یکی دیگر از مشخصه های کابینت مدرن، این است که ازحداکثر فضای آشپزخانه می توان بهره برد.
 • در این دسته از کابینت ها با محدودیت رنگی وجود ندارد و تنوع رنگ بسیار بالاست.  در تصاویر زیر می توانید چند نمونه از رنگ های به کار رفته در کابینت آشپزخانه مدرن را مشاهده کنید.

تفاوت کابینت های مدرن و کلاسیک

 • در های این گونه کابینت ها دارای سطح صافی می باشند و دیگری خبری از سطوح برآمده و برجسته نیست. همچنین  سعی بر این است که از جزئیات اضافی و تزئینات به صورت حداقل استفاده شود.
 • این کابینت یعنی کابینت آشپزخانه مدرن هم برای آشپزخانه‌هایی که وسعت بزرگی دارند و هم برای آشپزخانه هایی که از وسعت کمتری برخوردارند مناسب می باشد و این یکی از فاکتورهای بسیار خوب کابینت مدرن می باشد.

این مشخصه هایی که در بالا ذکر شد ویژگی های کلی و بارز کابینت های مدرن می باشد که هر کابینتی که مدرن تلقی می شود آن ها را داراست. در حالت کلی کابینت مدرن از سادگی برخوردار است که این سادگی آن را بسیار شیک و محبوب کرده است.

مدل های مختلف کابینت مدرن

مدل های مختلف کابینت مدرن

کابینت آشپزخانه مدرن به چهار گروه دسته بندی می شود که این چهار گروه عبارتند از : کابینت هایگلاس، کابینت فوق برجسته (فرامید)، کابینت مدرن دو رنگ و ملامینه می  باشد. هر کدام از کابینت ها ویژگی های خاص خود را دارند که در ادامه به آن ها می پردازیم.

کابینت آشپزخانه مدرن هایگلاس

کابینت آشپزخانه هایگلاس بیشتر بخاطر ویژگی سطحی براق در بین مردم و بازار شناخته شده است. هسته اصلی این کابینت از ام دی اف بوده که به همراه ورقه های گلاس می باشد. توجه داشته باشید گلاس در اینجا از کلمه Glass به معنی شیشه گرفته نشده است بلکه از Gloss  به معنی براق گرفته شده است در صورتی که خیلی از مردم به اشتباه تصور میکنند معنای شیشه را می دهد. داشتن ظاهری براق، شفاف باعث شده است که در بین مشتریان بسیار محبوب واقع شود.

کابینت های مدرن هایگلاس معمولا از نوع ترک و یا ایرانی می باشند که بسته به کیفیت و رنگ به کار رفته هزینه های متفاوتی دارند. روکش های به کار رفته بر روی این دسته از کابینت ها انواع مختلفی دارند که شامل  اکریلیک، پلی گلاس،  هایگلاس می باشد. معمولا یک طرف از کابینت آشپزخانه هایگلاس را از لایه ی شفاف و براق هایگلاس و یا هر روکش دیگری که در بالا ذکر شد کار می کنند. سمت دیگر کابینت از لایه های با ظاهری معمولی تر و کیفیت متوسط استفاده می کنند به همین دلیل وقتی آن ها را می بینید فقط در یک جهت براقی و درخشش را می بینید و اینکه این کابینت ها هم از نظر هزینه مناسب می باشند.

کابینت مدرن فرامید (فوق برجسته)

کابینت مدرن فرامید (فوق برجسته)

کابینت فوق برجسته از مغزی ام دی اف با ضخامت 16 میلی متر تولید می شود و انواع روکش های آن بسیار متنوع می باشد. فرامید نام یک شرکت ایرانی است که در عرصه تولید کابینت های فوق برجسته فعالیت می کند. این سبک از کابینت مقرون به صرفه می باشد و زیبایی خاصی دارد. این نوع از کابینت ها شباهت بسیار زیادی به کابینت سبک کلیف ایتالیا دارند.

کابینت آشپزخانه مدرن دو رنگ

کابینت آشپزخانه مدرن دو رنگ

کابینت آشپزخانه مدرن دو رنگ

همانند کابینت های سایر در سبک کابینت آشپزخانه مدرن در این طرح هم استفاده از دو رنگ در طراحی وجود دارد . به این صورت که تصور کنید در تولید و طراحی یک کابینت همزمان هم از رنگ مات نوع فوق برجسته و هم از جنس هایگلاس براق استفاده شده است.  این سبک جدید از کابینت بسیار در دکوراسیون آشپزخانه و زیبایی آن تاثیر گذار است. این سبک در بین مردم بسیار محبوب می باشد و در بازار جزء کابینت های پر فروش محسوب می شود.

معمولا در این سبک از کابینت مدرن،  معمولا یکی از رنگ های انتخابی سفید یا کرم و یا قهوه ای می باشد. این موضوع به خاطر این است که نور در فضای آشپزخانه بهتر منعکس شود.

کابینت آشپزخانه مدرن ملامینه

کابینت کلاسیک بهتر است یا کابینت مدرن

هر  جفت این کابینت ها خوب هستند و بدی هایی هم دارند ، اگر از نظر قیمتی و مقرون به صرفه بودن بگوییم کابینت مدررن قیمت پایین تری نسبت به کابینت کلاسیک دارد ولی از نظر کیفیت و طول عمر کابینت های کلاسیک عملکرد بهتری دارند و طول عمرش بیشتر است.

کابینت های مدرن بیشتر مناسب برای خانه هایی است که آشپزخانه کوچکی دارند و در خانه های بزرگ جذابیتی که باید داشته باشند را ندارند. 

کابینت آشپزخانه مدرن ملامینه

روکش ملامینه یا  سبکترین روکش می باشد. اما ملامینه چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که ملامینه یک ورقی می باشد که از مغز نئوپان ساخته شده است که توسط روکش نازک و سبکی به نام ملامینه پوشیده شده است. این لایه و پوشش هر چند نازک ضد آب و ضد خش می باشد، البته لازم به ذکر است نسبت به خش های سطحی مقاوم می باشد. اما در مقابل رطوبت بسیار مقاومت پایینی داردند و این مورد یکی از عیوب و نقص آن ها به حساب می آید. لذا در جاهایی که رطوبت وجود دارد نباید از کابینت مدرن ( ملامینه ) استفاده کرد.

در بعضی منابع کابینت مدرن ملامینه را همان کابینت مدرن ام دی اف خطاب می کند اما این دو کمی متفاوت هستند. درست است که ورق های ام دی اف از لحاظ ظاهری به ملامینه شباهت دارند اما مغزی آن ها کاملا متفاوت است. در کابینت مدرن ام دی اف نوع مغزی متریالی به اسم ام دی اف می باشد اما در کابینت مدرن ملامینه جنس مغزی به کار رفته همانطور که در بالا به آن اشاره شد، نئوپان می باشد.

مزایا کابینت مدرن

مزایا و معایب کابینت آشپزخانه مدرن

مزایا کابینت مدرن

 • کابینت آشپزخانه مدرن نسبت به کابینت آشپزخانه کلاسیک قیمت پایین تری دارد.
 • رنگ و طرح در کابینت های سبک مدرن بسیار متنوع می باشد.
 • اگر در تولید این کابینت ها از متریال مرغوبی استفاده شود این کابینت ها بسیار با دوام می باشند و جذابیت و نمای خود را از دست نمی دهند.
 • راحت تر هماهنگ کردن دکوراسیون خانه خود با این نوع کابینت

معایب کابینت مدرن

معایب کابینت مدرن

 • حساسیت داشتن در برابر حرارت و گرما . پس باید در کنار وسایل گرما زا نباشد و حداقل حرارت به آن برسد.
 • همانطور که پیشتر گفتیم نسبت به رطوبت حساس می باشد و مقاومت کمتری از از خود نشان می دهد.
 • کابینت آشپزخانه مدرن نسبت به اشیائی که تیز و برنده می باشند آسیب پذیر هستند
 • معمولا جنس روکش به کار رفته در این کابینت ها نازک بوده بنا بر این در برابر ضربه حساس هستند.
 • در صورتی که درب کابینت آسیب ببیند امکان تعمیر و تعویض درب وجود ندارد.

 

قیمت کابینت مدرن

 

قیمت کابینت مدرن

همانطور که گفتیم این کابینت ها از لحاظ هزینه مقرون به صرفه می باشند اما در کل قیمت نهایی این کابینت ها را چند عامل تعیین می کند که این عوامل عبارتند از :

 • نوع متریالی که در کابینت به کار می رود
 • مدل و طرح انتخابی کابینت
 • متراژ و اندازه کابینت
 • تجهیزات و ابزاری که در تهیه و تولید کابینت استفاده می شود
 • اسکلت و بدنه اصلی کابینت

پس نمی توان قیمت ثابتی را برای این نوع کابینت انتخاب کرد شما می توانید برای دریاقت قیمت دقیق با مشاورران ما تماس بگیرید و با توجه به عوامل بالا مشخصاتی را به مشاوران ما بگویید و از قیمت دقیق با خبر شوید 

گالری عکس کابینت مدرن

عکس کابینت مدرن

عکس کابینت مدرن

عکس کابینت مدرن

عکس کابینت مدرن

عکس کابینت آشپزخانه مدرن

عکس کابینت آشپزخانه مدرن

عکس کابینت آشپزخانه مدرن

عکس کابینت آشپزخانه مدرن

عکس کابینت آشپزخانه مدرن

عکس کابینت آشپزخانه مدرن

عکس کابینت آشپزخانه مدرن

عکس کابینت آشپزخانه مدرن

عکس کابینت آشپزخانه مدرن

عکس کابینت آشپزخانه مدرن

عکس کابینت آشپزخانه مدرن

عکس کابینت آشپزخانه مدرن

عکس کابینت آشپزخانه مدرن

عکس کابینت آشپزخانه مدرن

عکس کابینت آشپزخانه مدرن

عکس کابینت آشپزخانه مدرن

عکس کابینت آشپزخانه مدرن

عکس کابینت آشپزخانه مدرن

2 Comments

 • سلام، میخواستم ببینم که از بین مدلای کابینت مدرن کدوم سبک قیمت مناسب تری داره، اگه اطلاعات آشپزخونمو بدم میشه قیمت را برآورد کنید.ممنون

  • با سلام، در میان 4 گروه ذکر شده کابینت مدرن در مقاله می توان گفت کابینت مدرن هایگلاس و کابینت مدرن فرامید (فوق برجسته) قیمت مناسب تری دارند البته قیمت نهایی به متراژ آشپزخانه و سایر عوامل نیز بستگی دارد. بله شما می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و با دادن اطلاعات به کارشناسان در مسئله قیمت شما را راهنمایی می کنند. با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *