کابینت کلاسیک

کابینت های کلاسیک به دلیل طرح های زیبا و فاخرانه بسیار پر طرفدار می باشند و مدل های مختلف آن مانند کابینت کلاسیک وکیوم یا همان ممبران در بین مردم بسیار محبوب می باشد. ممکن است از خودتان بپرسید کابینت کلاسیک چه کابینتی است و چرا به آن اسم کلاسیک داده شده است؟ انواع کابینت های کلاسیک کدامند؟ کابینت آشپزخانه کلاسیک با مدرن چه فرقی دارد؟ مزایا و معایب آن ها کدامند که از انتخابخود مطمئن باشم .اگر می خواهید به این سوالات شما پاسخ داده شود باید تا پایان مقاله همراه ما باشید.

امروزه مسئله ی طراحی منزل و آشپزخانه بسیار مهم شده است چرا که اغلب آشپزخانه ها اپن می باشد و در نمای منزل بسیار تاثیر گذار هستند به همین دلیل اهمیت دادن به دکوراسیون آشپزخانه در الویت قرار گرفته است. به این نکته توجه داشته باشید که اگر تم کلی منزل و آشپزخانه شما کلاسیک است باید از کابینت سبک کلاسیک استفاده کنید نه مدرن!!!

کابینت کلاسیک

مطالعه بیشتر : کابینت کلاسیک لوکس

انواع سبک های کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه انواع متعددی دارد و در سبک ها و طرح های بسیاری در بازار موجود می باشند اما به طور کلی اگر بخواهیم کابینت ها را دسته بندی کنیم در دو گروه کلی کابینت آشپزخانه کلاسیک و مدرن قرار می گیرند. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات در مورد کابینت های مدرن به مقاله کابینت مدرن مراجعه کنید که در این مقاله سعی شده است که به تمامی مطالب  به طور تخصصی در مورد کابینت های مدرن می پردازد.

انواع سبک های کابینت آشپزخانه

کلمه کلاسیک در مقابل مدرن قرار دارد، بنابراین از اسم آن هم که مشخص است قدمت بسیاری دارد که در ادامه به این موضوع پرداخته شده است. این تقابل در مسئله ی دکوراسیون و  طراحی داخلی آشپزخانه هم نیز صدق می کند که در اصل و ریشه بسیار با هم تفاوت دارند. در این مقاله به مقایسه این دو سبک از کابینت پرداخته شده است. در این قسمت چند مدل از کابینت کلاسیک آورده شده است که می توانید آن ها را مشاهده کنید و از دیدن زیبایی آن ها لذت ببرید.

تاریخچه سبک کلاسیک

تاریخچه سبک کلاسیک

همانطور که گفتیم کلاسیک در مقابل مدرن قرار دارد و این موضوع نشان دهنده این است که کلاسیک قدمت دارد. ابتدا ببینیم ریشه کلاسیک در تاریخ و هنر چگونه است سپس بعد از آن به تعریف و بررسی کابینت کلاسیک می پردازیم. در قرن هفدهم در اروپا یک جنبش هنری به وجود آمد که منشاء این انقلاب و جنبش هنری به روم باستان و یونان بر می گردد و سبک کلاسیک به این جنبش بر میگردد. لغت ” کلاسیک ” از نگاه منشاء و ریشه ای معنای درجه اول بودن را می دهد و زمانی از این لغت استفاده می شد که  نویسندگان نوشته های خود را در کلاس درس تدریس می کردند. به طور کلی می توان گفت کلاسیک و یا اثر کلاسیک اثری تلقی می شد که عموم افراد آن را قبول داشته باشند و مورد قبول اکثر افراد قرار گرفته باشد به طوری که از آن اثر  به عنوان یک نمونه یاد شود.

کابینت آشپزخانه کلاسیک چیست ؟

کابینت آشپزخانه کلاسیک چیست ؟

همانطور که در بالا توضیح داده شد کلاسیک در معنای لغوی به معنای مفهومی است که اکثر مردم آن را قبول دارند و بسیار رایج می باشد یعنی چیزی که جدید نمی باشد این جا همان قسمتی است که می گوییم در مقابل مدرن قرار می گیرد. این سبک از دکوراسیون و طراحی بسیار زیبا و فاخر می باشد و با وجود تنوع سبک در طراحی آشپزخانه ها اما همچنان سبک آشپزخانه کلاسیک بسیار محبوب می باشد.

کابینت کلاسیک ، به آن دسته از کابینت هایی گفته می شود که در طراحی آن ها از طرح ها، حکاکی ها و همچنین تزئینی های سنتی استفاده می شود. کابینت سبک کلاسیک اصلا ساده نیست و از حکاکی و برجستگی های فراوانی در آن به کار می رود. می توان گفت وجود همین حکاکی ها و تزئینی ها در طراحی کابینت های کلاسیک نمای آن ها را بسیار شیک و فاخر نشان می دهد.

کابینت آشپزخانه کلاسیک چیست ؟

در طراحی ظاهری این کابینت ها از مواردی مانند منبت، ایجاد برجستگی، حکاکی، گل دکوراتیو، طراحی کردن سر ستون ها، استفاده از دستگیره های شیک، به کار گیری رنگ های مات، فقسه های بسیار بزرگ و جا دار، معرق کاری، طرح های شلوغ و بسیار کار شده و همچنین  از کابینت های ویترینی بسیار فاخر استفاده می شود که مجموعه ای این موارد سبب شیک و زیبا نشان دادن ظاهر کابینت های کلاسیک می باشد.

انواع مدل های کابینت آشپزخانه کلاسیک

مطلب پیشنهادی : جدید ترین مدل های کابینت کلاسیک

انواع مدل های کابینت آشپزخانه کلاسیک

کابینت‌های کلاسیک در انواع مختلفی طراحی شده‌اند، که هرکدام دارای جزئیات و سبک‌های خاصی هستند. در زیر، برخی از انواع مدل‌های کابینت کلاسیک را ذکر می‌کنم:

 1. کلاسیک اروپایی:

  • این نوع کابینت‌ها از جزئیات فراوان و حکاکی‌های زیبا برخوردار هستند.
  • از چوب با کیفیت بالا برای ساخت استفاده می‌شود.
  • نقوش و زیورآیی‌های فلزی نیز ممکن است در این کابینت‌ها دیده شود.
 2. کلاسیک آمریکایی:

  • کابینت‌های کلاسیک آمریکایی اغلب دارای چوب راش یا درختان دیگر با تمرکز بر طراحی‌های شیک و جذاب هستند.
  • ممکن است با استفاده از رنگ‌های گرم و طبیعی، حس گرمی و صمیمیت به اتاق اضافه کنند.
 3. کلاسیک فرانسوی:

  • طراحی‌های فله‌ای، پایه‌های منحنی و حکاکی‌های چوبی معمولاً در کابینت‌های کلاسیک فرانسوی دیده می‌شوند.
  • از جنس‌های مانند چوب گردو، چوب سرو، یا ماهوگانی استفاده می‌شود.
 4. کلاسیک انگلیسی:

  • این نوع کابینت‌ها دارای جزئیات معماری مثل پایه‌های قوسی، نقش‌های چوبی و معمولاً چهارچوب‌های متناوب هستند.
  • از چوبهایی مانند بلوط یا گردو استفاده می‌شود.
 5. کلاسیک مدرن:

  • این نوع کابینت کلاسیک با دست‌کاری‌های معاصر و سبک‌های مدرن ترکیب می‌شود.
  • استفاده از جزئیات مینیمال و خطوط ساده ممکن است در این مدل‌ها دیده شود.

هر نوع کابینت کلاسیک به دلیل جزئیات دقیق و استفاده از مواد با کیفیت برای ساخت، یک زیبایی خاص و ارتباط با سبک‌های گذشته دارد. انتخاب مناسب‌ترین مدل بستگی به سلیقه شما و همچنین هماهنگی با دیگر عناصر دکوراسیون فضا دارد.

 

 
 

 

 

7 تفاوت بارز کابینت آشپزخانه کلاسیک و مدرن

7 تفاوت بارز بین کابینت آشپزخانه کلاسیک و مدرن

کابینت های کلاسیک و مدرن تفاوت های بسیاری با هن دارند که در این قسمت سعی داریم به آن ها بپردازیم. 7 تفاوت های بارز این دو دسته شامل موارد زیر می باشد.

 1. کابینت های کلاسیک معمولا دارای برجستگی می باشند و طرح های شلوغی در طراحی آن ها به کار رفته است اما کابینت های مدرن از لحاظ طراحی بسیار ساده می باشند.
 2. تمیز کردن کابینت های کلاسیک به دلیل وجود تزئینی های بسیار و برجستگی ها بسیار سخت است اما کابینت های مدرن به دلیل ساده و صاف بودن سطح کابینت تمیز کردن بسیار ساده می باشد و با یک پارچه کشیدن کابینت تمیز می شود.
 3. کابینت های کلاسیک معمولا بیشتر شامل رنگ های سفید و قهوه ای هستند اما کابینت های مدرن رنگ های متعددی دارند.
 4. کابینت های کلاسیک در مقایسه با کابینت های مدرن از مقاومت کمتری در برابر نم و رطوبت، آب، مواد شیمیایی و اسیدی برخوردار می باشند.
 5. نگهداری کابینت های کلاسیک به مراقبت بیشتری در مقایسه با کابینت های کلاسیک نیاز دارد دلیل آن هم این است که کابینت آشپزخانه مدرن ضد آب بوده و مقاومت آن بالاست.
 6. یکی از تفاوت های بارز کابینت کلاسیک و مدرن این است که در کابینت کلاسیک درب ها معمولا ابزار خورده هستند اما در طراحی کابینت مدرن تا جایی که امکان دارد قرینه سازی رعایت می شود.
 7. در سبک کابینت مدرن معمولا تمام دیوار آشپزخانه پوشیده می شود اما در سبک مدرن تمام  دیوار پوشیده نمی شود و فضاهای خالی وجود دارد که باعث می شود کابینت های مدرن منحصر به فرد و خاص شوند.

مزایا و معایب کابینت آشپزخانه کلاسیک

مزایا و معایب کابینت آشپزخانه کلاسیک

4 مزیت کابینت کلاسیک

 1. لوازم و اکسسوری های آشپزخانه به راحتی با کابینت کلاسیک ست می شوند. همچنین شما این امکان را دارید یک طرح خاصی را برای این سبک از کابینت انتخاب کنید و سفارش بدهید.
 2. در طراحی کابینت کلاسیک تلفیقی از هنرهای تجسمی، سنتی و هنرهای زیبا را می بینید که فضای آشپزخانه به طور کامل پوشش داده می شود. علاوه بر این، کابینت های آشپزخانه سبک کلاسیک طوری طراحی می شوند که  دسترسی فیزیکی به آن ها بسیار راحت باشد.
 3. در طراحی کابینت های کلاسیک از رنگ های متنوع، گرم و زیبایی استفاده می شود.
 4. کابینت های چوبی کلاسیک به واسطه اینکه متریال آن ها از چوب می باشد گویی طبیعت را به خانه همراه خود آورده اند.

مزایا و معایب کابینت آشپزخانه کلاسیک

6 عیب کابینت کلاسیک

 1. از مهترین عیوب کابینت کلاسیک این است که در صورتی که کابینت آسیب ببیند امکان اینکه کابینت را ترمیم کرد یا طرح آن را تعویض کرد وجود ندارد.
 2. به دلیل بالا بودن وزن کابینت نصب آن کمی دشوار می باشد و نسبت به وسایل تیز حساس می باشد و نیاز به یک نجار حرفه ای دارد.
 3. برای آماده کردن کابینت زمان زیادی صرف می شود.
 4. تمیز کردن این دسته از کابینت به دلیل وجود برجستگی و تزئینی بر روی کابینت کار راحتی نیست و کمی دقت و زمان می خواهد.
 5. در صورتی که از متریال و تجهیزات نا مناسب و بی کیفیت استفاده شود کابینت سریع دچار آسیب می شود و عمر کوتاه مدتی را به شما می دهد.
 6. قیمت کابینت های کلاسیک بسیار بالاست.

قیمت کابینت آشپزخانه کلاسیک

کابینت کلاسیک بهتر است یا مدرن؟

سلیقه شخصی و سبک زندگی شما تعیین کننده‌های مهمی برای انتخاب بین کابینت کلاسیک و مدرن هستند. هرکدام از این سبک‌ها ویژگی‌ها و زیبایی‌های خود را دارند. در ادامه، برخی از ویژگی‌های هرکدام را بررسی می‌کنیم:

کابینت کلاسیک:

 1. طراحی زیبا و با ارثیه: کابینت‌های کلاسیک با جزئیات فراوان، حکاکی‌ها و نقوش زیبا شناخته می‌شوند. طراحی‌های این نوع کابینت‌ها معمولاً از سبک‌های گذشته الهام گرفته شده‌اند.

 2. استفاده از چوب و جنس‌های طبیعی: کابینت‌های کلاسیک اغلب از چوب با کیفیت بالا و جنس‌های طبیعی ساخته می‌شوند که به اتاق یک حس گرمی و طبیعی می‌دهند.

 3. مناسب برای فضاهای سنتی یا کلاسیک: این کابینت‌ها به خوبی با فضاهای سنتی و کلاسیک هماهنگ می‌شوند و جلوه خاصی به این اتاق‌ها اضافه می‌کنند.

کابینت مدرن:

 1. طراحی ساده و کم حجم: کابینت‌های مدرن به طراحی‌های ساده با خطوط کم حجم و انعطاف‌پذیری در استفاده از فضا معروف هستند.

 2. استفاده از مواد مدرن: این کابینت‌ها معمولاً از مواد مدرن مانند فلز، شیشه، و مواد ترکیبی استفاده می‌کنند که به آنها یک حس نوین می‌بخشد.

 3. مناسب برای فضاهای مدرن و خطوط ساده: کابینت‌های مدرن به خوبی با فضاهای مدرن و خطوط ساده مثل آپارتمان‌ها یا منازل معاصر همخوانی دارند.

به طور کلی، انتخاب بین کابینت کلاسیک یا مدرن به سلیقه شخصی شما، محیط زندگی و دیگر عوامل مانند بودجه و فضای موجود بستگی دارد. ممکن است برخی افراد ترجیح دهند که دو سبک را ترکیب کنند و یک دیزاین ترکیبی ایجاد کنند.

قیمت کابینت آشپزخانه کلاسیک

قیمت کابینت های کلاسیک بسیار بالاست در بین انواع کابینت های سبک کلاسیک، کابینت چوبی از همه گران قیمت تر است که دلیل آن هم این است متریال اصلی آن از چوب های طبیعی مانند راش، گردو و غیره می باشد. همچنین کابینت کلاسیک روکش چوبی از قیمت مناسب تری نسبت به سایر کابینت های کلاسیک دارد. توجه داشته باشید که قیمت کابینت کلاسیک به موارد مختلفی مانند طرح مورد نظر، استفاده از تزئینی ها، متریال به کار رفته در کابینت، نقش و نگار کابینت، زمان صرف شده برای تولید و نصب کابینت، متراژ آشپزخانه بستگی دارد به همین شما همیشه حدود قیمت را می توانید داشته باشید نه قیمت دقیق را !!! بنابراین برای اطلاع دقیق از قیمت کابینت کلاسیک مناسب برای آشپزخانه خود شما می توانید با مشاورین گروه ماندانا در ارتباط باشید تا در این زمینه شما را راهنمایی کنند و قیمت دقیق را برای کابینت مورد انتخاب شما برای آشپزخانه تان برای شما تخمین بزنند.

گالری عکس کابینت کلاسیک

گالری عکس کابینت کلاسیک

گالری عکس کابینت کلاسیک

انواع سبک های کابینت آشپزخانه

گالری عکس کابینت کلاسیک

گالری عکس کابینت کلاسیک

گالری عکس کابینت کلاسیک

گالری عکس کابینت کلاسیک

گالری عکس کابینت کلاسیک

4 Comments

 • سلام، کابینت آشچزخونه من کابینت کلاسیک هست و توی متن در قسمت 4 مزیت کابینت کلاسیک نوشتین که امکان سفارش طرح خاصی وجود دارد می خواستم ببینم امکانش هست که روی یکی از کابینت ها طرح خاصی اجرا بشود یا اینکه چون کابینت آمادست و نصب شده دیگه این امکان وجود نداره. ممنون میشم راهنماییم بکنید.

  • با سلام، بله یکی از مزیتهای کابینت آشپزخانه کلاسیک این است که شما می توانید طرح خاصی را سفارش دهید که کابینت ساز طرح شما را اجرا کند، در خصوص اینکه بر روی کابینت آماده این طرح قابل اجراست یا خیر باید با کارشناس متخصص و یا کابینت ساز صحبت کنید. شما می توانید با شماره های درج شده در سایت با کارشناسان مجرب مانادنا تماس گرفته و سوال خود را مطرح کنید. با تشکر

 • سلام میگم امکان این هست که کابینت کلاسیک و مدرن و با هم ادغام کرد؟ همچین طراحی هست؟ مرسی

  • با سلام کاربر گرامی، بله تلفیق سبک مدرن و کلاسیک امروزه یکی از جذاب ترین کابینت هایی است که امروزه طرفداران بسیاری دارد. همچنین شما می توانید با کارشناسان مجرب مانادنا تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید و به طرح دلخواه خود برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *