کابینت رنگ شده

کابینت ها با پیشرفت صنعت کابینت سازی در انواع و اقسام رنگ ها و مدل ها ساخته می شوند. یکی از محبوب ترین کابینت ها، ام دی اف های رنگ شده می باشند. کیفیت و زیبایی آن ها دلیله این محبوبیت می باشد. از انواع چوب های طبیعی استفاده شده در کابینت های رنگ شده می توان به بلوط و راش اشاره کرد.

کابینت های رنگ شده در سه دسته قرار می گیرند این سه دسته عبارتند از:

در تولید اکثر کابینت ها از چوب جامد استفاده می کنند. برخی از کابینت ها از فولاد ضد زنگ و چوب مهندسی شده تولید می شوند. ممکن است کابینت های چوب مهندسی شده از تخته سه لایه ساخته شوند و روی آن را با روکش ترموفیل یا لیمنت بپوشانند.

کابینت چوبی رنگ شده

بهترین نوع کابینت هایی که با پوشش رنگی تولید می شوند می توان به کابینت رنگ چوب طبیعی اشاره کرد. برای ساخت این نوع کابینت از چوب درختان طبیعی استفاده می کنند. بنابراین دوام و مقاومت بالاتری نسبت به سایره کابینت ها دارند. قیمت بالای این نوع از کابینت ها یکی از معایب آن ها می باشد. کابینت تمام چوب که قیمت بالایی دارد بهترین نوع کابینت با پوشش رنگ کابینت برای آشپزخانه می باشد.

کابینت ام دی اف خام رنگ آمیزی شده

یکی دیگر از انواع کابینت های ام دی اف رنگ شده می توان به کابینت با رنگ پلی اورتان اشاره کرد. کابینت ام دی اف خام رنگ شده نسبت به سایر کابینت های چوبی دیگر به دلیل داشتن قیمت پایین تر به یکی از پرفروش ترین کابینت های آشپزخانه تبدیل شده است.

فرایند ساخت کابینت چوبی رنگ شده

لازم تا به یک سری از اصول برای رنگ آمیزی کردن کابینت آشپزخانه توجه کنید. سنباده زنی و زیرسازی یکی از موردهای این اصول می باشد که اهمیت زیادی دارد. در ابتدا باید سطوح ام دی اف کاملا یکنواخت شده باشد، و باید تمامی برجستگی های روی سطوح را با استفاده از سنباده زنی از بین ببرید و بعد از آن سطوح ام دی اف را کاملا تمیز کنید. در آخر پاشیدن رنگ را بعد از اتمام مرحله های ذکر شده بالا انجام دهید.
کابینت رنگ شده

مزایای کابینت های رنگ شده عبارتند از:

کابینت رنگ شده بر پایه آب

از رنگ پلی اورتان بر پایه آب در این نوع از کابینت ها استفاده می شود. این نوع رنگ دارای پوشش دهی کمتری می باشد و استحکام کمتری هم دارد. قیمت پایین این نوع از کابینت به همین دلیل می باشد.
کابینت رنگ شده

کابینت های آشپزخانه رنگ شده

در صورتی که می خواهید که آشپزخانه جذابی داشته باشید، پیشنهاد می شود که کاربینت های رنگ آمیزی شده بخرید. بعد از برش صفحات ام دی اف، این کابینت ها با رنگ پلی اورتان رنگ آمیزی می شوند. رنگ های پلی اورتان مات و براق می باشند. می توانید از رنگ های پلی اورتان به جای استفاده از رنگ های لاک الکل برای رنگ کردن کابینت ها استفاده کنید زیر رنگ های پلی اورتان دوام بالایی دارد.

مزیت های رنگ پلی اورتان برای برای رنگ آمیزی کابینت ها

از متریال های مختلف برای ساخت این نوع کابینت ها استفاده می شود امکان جذب رطوبت در این نوع کابینت ها بعد از پاشیدن رنگ پلی اورتان بسیار کم می باشد. تنها سه درصد میزان نفوذ رطوبت آب در کابینت های پلی اورتان می باشد.

کابینت ممبران با رنگ بژ

یکی از رنگ هایی که برای کابینت ممبران استفاده می شود رنگ بژ می باشد. زیرا به دلیل داشتن طیف رنگی در آشپزخانه می تواند جایگزین مناسبی برای رنگ سفید باشد.

کابینت ممبران با رنگ قهوه ای

نمایانگر طبیعت رنگ قهوه ای می باشد. برای رنگ کابینت ممبران کلاسیک رنگ قهوه ای بهترین انتخاب می باشد که مورد پسنده بسیاری از افراد از قدیم تا امروز بوده است.

کابینت رنگ شده با رنگ پلی اورتان مات

بر خلاف کابینت های پلی اورتان براق، کابینت های پلی اورتان مات ظاهر درخشنده ای ندارند. اگر برای آشپزخانه خود به دنبال داشتن کابینت هایی با ظاهر طبیعی هستید، این نوع کابینت ها برای شما بهترین انتخاب می باشد. زمان تمیزکاری کابینت های پلی اورتان مات نسبت به کابینت های پلی اورتان براق کمتر می باشد. این کابینت ها با داشتن ظاهری مات کثیفی را به خود جدب نمی کنند.

سفید و مشکی بهترین رنگ برای رنگ کردن کابینت های آشپزخانه

اگر خانه شما سبک مدرن دارد استفاده از رنگ سفید و مشکی انتخاب مناسبی برای رنگ کردن کابینت ها آشپزخانه می باشد. برای آشپزخانه ای با ابعاد کوچک و بزرگ می توانید از این رنگ برای کابینت ها استفاده کنید. بهتر است از رنگ مشکی برای آشپزخانه ها با ابعاد بزرگ استفاده کنید.
کابینت های گلاس رنگ شده با رنگ سفید طوسی
رنگ سفید و طوسی برای رنگ کردن کابینت آشپرخانه از رنگ های محبوب محسوب می شود. در آشپزخانه استفاده از کابینت های گلاس سفید و طوسی مزایای زیادی به همراه دارد. استفاده از کابینت های گلاس سفید و طوسی برای آشپزخانه های با متراژ کوچک گزینه مناسبی می باشد.
رنگ کردن و نوسازی کابینت ها
استفاده از اسپری های رنگ بهترین کار برای رنگ کردن کابینت ها می باشد. برای استفاده از اسپری رنگ ها به تخصص خاصی نیاز ندارد. اسپری رنگ به راحتی می تواند روی هر خراش کوچکی را بپوشاند. بدون اینکه رنگ لایه ضخیم و سنگین ایجاد کند. اگر برای رنگ کردن کابینت فلزی با اسپری فضای کافی ندارید، می توانید از قلم مو برای رنگ کردن کابینت استفاده کنید.
اشتباهات رنگ کردن کابینت عبارتند از: