مطالب بیشتر درباره کابینت مدرن

کابینت های نئو کلاسیک در طرح ها و متریال های مختلف ساخته می شود. یکی از پرطرفدارترین کابینت نئوکلاس، کابینت هایگلاس می باشد که دارای ظاهری زیبا و مناسب برای فضاهای کوچک و کم نور است.

یکی از دلایلی که آشپزخانه را بخش مهمی از خانه کرده است دکوراسیون آن می باشد، زیبایی و کارایی آشپزخانه را بیشتر می کند. کابینت ها در زیبایی دکوراسیون آشپزخانه نقش بسزایی و مهمی دارند.

کابینت نئوکلاسیک نسل جدیدی از  کابینت آشپزخانه به حساب می آید که توانسته است نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کند. امروزه با توجه به اهمیت دکوراسیون و زیبایی آشپزخانه، طرح ها و اشکال مختلفی از کابینت ها در بازار یافت می شود و ما هر روزه شاهد مدل های جدیدی از کابینت ها هستیم که انتخاب را برایمان سخت می کند. اما نسل جدیدی از کابینت آشپزخانه به نام کابینت نئوکلاسیک که اخیرا در بازار عرضه می شود و از زیبایی منحصر به فردی نیز برخوردار است، توانسته است این سخت بودن انتخاب کابینت آشپزخانه را بسیار آسان کند؛ چرا که بعد از دیدن این کابینت محال است کسی آن را به عنوان کابینت آشپزخانه خود انتخاب نکند . به همین دلیل برای شما عزیزان تمام نکات مربوط به این کابینت شیک و زیبا را در یک مقاله جمع آوری کرده ایم تا بتوانید راجب آن اطلاعات کافی داشته باشید و به شما کمک کند یک انتخاب خوب داشته باشید. قبل از شروع مطالب با هم تصاویری از کابینت جذاب نئوکلاسیک را ببینیم تا شما عزیزان از زیبایی آن لذت ببرید.

تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

مطالبی که در این مقاله میخوانید پنهان
1 کابینت نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک

واژه نئوکلاسیک در لغت به تلفیقی از مدرن ـ کلاسیک اشاره دارد که این سبک از معماری در قرن های  هجدهم و نوزدهم اروپا بسیار شهرت داشت. یعنی آشپزخانه ای که  کابینت آن از نوع کابینت نئو کلاسیک بوده، از طراحی به سبک کلاسیک برخوردار است که هم زمان از ویژگی های معماری مدرن نیز برخوردار می باشد.   به این صورت که شما کابینت و آشپزخانه‌ای با مشخصه های کاملا مدرن خواهید داشت اما ظاهر  کابینت  کلاسیک می باشد. در یک کلام ا کابینت نئو کلاسیک یعنی کابینتی که ویژگی های هر دو سبک مدرن و کلاسیک را داراست.

کابینت های نئوکلاسیک اغلب  از ورق MDF خام و رنگ پلی اورتان ساخته و اجرا می شوند. کابینت‌ نئوکلاسیک، در عین اینکه بسیار شیک می باشد اما استفاده از المان ها و اکسسوری های تزئینی بسیار ساده باعث شده است که حالت مدرنیته پیدا کند و نیز سبب می شود بعد از گذشت سال ها از داشتن چنین کابینت های خسته نشوید و همچنان از دیدن آن ها لذت ببرید.

کابینت های نئوکلاسیک کابینت های ساده ای هستند که ارتفاع زیادی دارند و معمولاً تا سقف می روند و به همین دلیل در دسته کابینت های جا دار هستند. این نوع کابینت ها معمولاً از متریال سنگ برای پیشخوان یا روکابینتی در این سبک کابینت ، در چند ردیف از کابینت را برای جذابیت بیشتر شیشه ای می کنند ، در ساخت این نوع کابینت ها معمولاً سعی می شود که همه چیز قرینه ی هم باشند که جذاب تر به نظر برسند. معمولاً در این دسته از کابینت ها از پاخور و تاج هم استفاده می کنند که زیبایی کابینت را چند برابر می کنند.

نحوه ساخت کابینت نئوکلاسیک

متریالی که در ساخت این کابینت به کار می رود همانطور که از قبل به آن اشاره شد ام دی اف خام می باشد. برای طراحی کابینت نئو کلاسیک، ام دی اف خام را در دستگاه سی ان سی (CNC) قرار می دهند و طرح های دلخواه بر روی آن توسط دستگاه پیاده می شود، سپس بر روی آن یک روکش از جنس لایه ی پی وی سی (PVC) می زنند.

نحوه ساخت کابینت نئوکلاسیک

ویژگی های کابینت نئوکلاسیک

کابینت نئو کلاسیک از لحاظ ظاهری مثل کابینت کلاسیک خیلی شلوغ نیست و دارای حکاکی نمی باشد و همچنین مانند کابینت مدرن ساده هم نمی باشد. در واقع یک کابینت سبک کلاسیک را بدون ابزارهای تزئینی و حکاکی های شلوغ و ستون ها در نظر بگیرید، آنگاه کابینت مورد نظر یک کابینت نئوکلاسیک خواهد بود. تمامی ویژگی های کابینت نئوکلاسیک به طور کامل و خلاصه در مقاله زیر آورده شده است.

 1. کابینت نئوکلاسیک،  از طرح های قرون هجده و نوزده میلادی در اروپا گرفته شده است و تمامی المان ها و مشخصه هایی که مربوط به این دوران است در نمای این کابینت وجود دارد.
 2. جزء جدا نشدنی از طراحی این سبک از کابینت رعایت تقارن می باشد.
 3. این کابینت هم در آشپزخانه هایی با متراژ کم و هم در آشپزخانه های بزرگ کاربرد دارد.
 4. کابینت های نئوکلاسیک معمولا در رنگ های ملایم و سرد مانند طوسی دیده می شوند.
 5. کابینت‌های سبک نئوکلاسیک، کابینت‌هایی هستند که ارتفاع آن ها بلند می باشد و اغلب تا نزدیکی سقف ادامه دارند به همین دلیل به عنوان کابینت هایی شناخته می شوند که بسیار جادار هستند؛ که این ویژگی برای آشپزخانه هایی با متراژ کم یک مزیت به شمار می رود زیرا می تواند وسایل زیادی را در خود جا کند.

انواع رنگ بندی کابینت نئوکلاسیک

در ادامه می خواهیم رایج ترین رنگ بندی کابینت نئوکلاسیک را بگوییم با ما همراه باشید.

سفید ، طوسی یا خاکستری روشن ، شیری یا کرم روشن ، رنگ چوب ، رنگ بژ ، یاسی ، قهوه‌ای ، قهوه‌ای سوخته یا مشکی ، رنگ های ترکیبی ، رنگ‌های خاص مانند آبی تیره یا سبز ، رنگ هایی مانند کرم تیره و نسکافه ای . این ها رنگ هایی هستند که در بیشتر کابینت های نئوکلاسیک می توان آنها را مشاهده کرد و تمامی این رنگ ها در بازار موجود می باشد

انواع کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک به صورت های مختلفی دسته بندی می شود؛ یکی از این دسته بندی ها بر اساس جنس بدنه ی کابینت می باشد که در این دسته‌بندی، کابینت‌ نئوک لاسیک به سه دسته ی کابینت نئو کلاسیک چوبی، کابینت نئوکلاسیک روکش چوب و کابینت نئو کلاسیک ام دی اف خام با رنگ های پوششی تقسیم بندی می شوند. در کابینت نئوکلاسیک چوبی، بدنه، ستون و سرستون ها، درب و تاج تماماً از چوب طبیعی ساخته می شود. هسته اصلی کابینت نئوکلاسیک با روکش چوبی از ام دی اف است که دارای روکشی از جنس چوب طبیعی مانند چوب های بلوط، راش و یا گردو می باشد و در نهایت کابینت‌های نئوکلاسیک با رنگ پوششی هستند که جنس آن ها تمام ام دی اف بوده و یک رنگ پوششی بر روی آن ها به صورت روکش اعمال می شود. بر اساس این دسته بندی کاملاً بدیهی است که کابینت‌های نئوکلاسیک چوبی به دلیل اینکه در ساخت آن ها از چوب های طبیعی استفاده شده است از قیمت بالاتری برخوردارند.

انواع کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

تفاوت کابینت نئوکلاسیک و کابینت کلاسیک در چیست؟

همانطور که اشاره کردیم کابینت نئوکلاسیک ترکیبی از سبک کلاسیک و مدرن می باشد که گرایش بیشتری به کابینت آشپزخانه کلاسیک دارد؛ اما به این معنا نیست که به طور صد در صد شبیه به کابینت کلاسیک باشد و تفاوت هایی با آن دارد که در ادامه به برخی از این تفاوت ها اشاره می کنیم.

 • کابینت نئو کلاسیک از طراحی ساده تری برخوردار می باشد اما کابینت کلاسیک از طرح های پیچیده تری برخوردار است و ظاهری شلوغ دارد.
 • در کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک معمولاً به جای چوب طبیعی از ام دی اف (MDF) استفاده می شود، این در حالی است که کابینت آشپزخانه کلاسیک معمولاً از چوب طبیعی ساخته می شود.
 • کابینت نئوکلاسیک نسبت به کابینت کلاسیک از قیمت پایین تری برخوردار است.
 • طراحی و همچنین اجرای کابینت نئوکلاسیک از کابینت کلاسیک سریع تر است.
 • کابینت نئوکلاسیک نسبت به کابینت کلاسیک کاربردی تر و به روز تر است.
 • معمولا ارتفاع کابینت نئو کلاسیک بیشتر از ارتفاع کابینت کلاسیک است (از این جهت است که می گوییم ویژگی های کابینت های مدرن را دارد؛ زیرا کابینت های مدرن ارتفاع زیادی دارند و بسیار بلند طراحی می شوند.) به همین دلیل کابینت های نئوکلاسیک می توانند وسایل بیشتری را در خود جای دهند که این مورد برای آشپزخانه های کوچک مزیت بسیارخوبی به حساب می آید.
 • همچنین کابینت نئوکلاسیک درب هایی از جنس تمام ام دی اف، چوب طبیعی، ورق ام دی اف و یا روکش چوبی دارد. برای انتخاب کردن دستگیره های کابینت نئوکلاسیک می توان هم از دستگیره های مخصوص سبک کلاسیک و هم از دستگیره کابینت های مدرن استفاده کرد و این موضوع کاملا به سلیقه ی مشتری بستگی دارد. اما طراحان متخصص و با تجربه مانادنا بر اساس تجربه می گویند که بیشتر مشتریان دستگیره های سبک مدرن را برای کابینت نئو کلاسیک انتخاب می کنند.

انواع کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

دلیل محبوب بودن کابینت نئوکلاسیک نسبت به کابینت مدرن

کابینت مدرن کابینتی است که در هر خانه‌ای می توان آن را یافت؛ چرا که هم نسبت به سایر کابینت‌ها از قیمت مناسب تری برخوردار بوده و هم اینکه این گونه کابینت ها در تمامی شرکت های طراحی دکوراسیون به صورت فراوان وجود دارد. به همین دلیل افرادی که می خواهند برای آشپزخانه خود کابینت سفارش بدهند، کابینت مدرن اولین گزینه می باشد. همچنین به دلیل محدود بودن در انتخاب رنگ و طرح ام دی اف که ناشی از ویژگی های مربوط به ساختار ورق ام دی اف می باشد باعث شده است که هر سبکی از کابینت تمام ام دی اف را نتوان پیاده سازی کرد. به همین دلیل کابینت مدرن نسبت به کابینت نئوکلاسیک از محبوبیت کمتری برخوردار است و کابینت نئو کلاسیک طرفداران بسیاری را در بین مشتریان دارد. تنها ایرادی که کابینت نئوکلاسیک در مقایسه با سایر کابینت های ام دی اف و هایگلاس دارد این است که از قیمت بالاتری برخوردار است.

انواع کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

مزایا و معایب کابینت نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک مزایای بسیار زیادی دارد که یکی از این مزایا که بسیار مهم است، برخوردای از ظاهر بسیار زیباست. ظاهری بسیار ساده در عین حال شیک که سبب شده امکان ست شدن با هر نوع سبک از دکوراسیون را داشته باشد. از طرفی دیگر، کابینت‌های نئوکلاسیک رنگ های بسیار متنوعی دارند که این تنوع رنگ در طراحی سایر سبک های کابینت کمتر به چشم می‌خورد و به همین دلیل است که کابینت‌های نئوکلاسیک از کابینت‌های سبک کلاسیک و مدرن به راحتی قابل تشخیص هستند.

کابینت‌های نئو کلاسیک در مقایسه با دیگر انواع کابینت از جنس ام دی اف در برابر رطوبت از مقاومت بیشتری برخوردار هستند. علاوه بر این، سطح  این کابینت ها مات است که باعث می شود بازتاب نور به حداقل برسد و همین امر باعث می شود که اگر بر روی کابینت خط و خشی ایجاد شود، به سختی دیده شود. با این حال، برای نصب کابینت‌های نئوکلاسیک نیاز به افراد متخصص و باتجربه ضروری است. به دلیل اینکه در این نوع از کابینت‌ها از مغزی چوب، رنگ‌های پلی استر و پلی اورتان استفاده می شود، نسبت به کابینت‌های سبک مدرن از قیمت بالاتری برخوردار هستند که یکی از معایب کابینت نئوکلاسیک به حساب می آید. از معایب های دیگر کابینت‌های نئوکلاسیک می‌توان به حساس بودن این کابینت ها  به اجسام تیز اشاره کرد که دلیل آن به استفاده از روکش پی وی سی برمیگردد.

مزایا

1 . کابینت های نئوکلاسیک از مقاومت بالا و مناسبی برخوردار است و طول عمر زیادی دارد.

2 . به دلیل استفاده از رنگ پلی اورتان در این نوع کابینت ، به راحتی تمیز می شوند.

3 . کابینت نئوکلاسیک ترکیب دو سبک مدرن و کلاسیک بوده و یکی از جدید ترین کابینت های موجود در بازار می باشد.

معایب

1 . کابینت های نئوکلاسیک به دلیل نازک بودن سطح آن در برابر اشیاء تیز حساس و آسیب پذیر است.

2 . این سبک کابینت به رطوبت و حرارت حساس و آسیب پذیر است.

3 . در صورتی که در ساخت این نوع کابینت از رنگ خوب و مرغوب استفاده نشود به مرور زمان کدر شده و از بین می رود.

طیف رنگ های کابینت نئوکلاسیک

نوع رنگ انتخاب شده هم در قیمت و هم در کیفیت نهایی کابینت نئوکلاسیک تاثیر به سزایی دارد. قبل از اینکه رنگ دلخواه خود را انتخاب کنید، پیشنهاد طراحان مانادنا به شما این است که ببینید به رنگ چوب طبیعی  علاقه مند هستید یا رنگ های پوششی. طیف رنگ های قهوه ای مثل رنگ های فندقی و گردویی جزء رنگ های خودرنگ و شفاف دسته بندی می شوند؛ این در حالی است که رنگ های پوششی کاملا روی سطح چوب را می پوشانند؛ مانند رنگ طوسی. اگر رنگ پوششی انتخاب شماست، کیفیت چوب و روکش زیرکار اهمیت چندانی ندارد و در ساخت کابینت می توان  از ام دی اف خام رنگ شده استفاده کرد. اما اگر می خواهید از رنگ های طبیعی چوب استفاده کنید باید حتما  ام دی افی که روکش شده را انتخاب کنید تا با رنگ های انتخابی شما همخوانی داشته باشد. در حال حاضر بهترین رنگ های کابینت در طیف رنگ های سفید، طوسی، آبی تیره (این رنگ در سال های 2020 و 2021 ترند بوده است) ، سبز تیره، خاکستری و قهوه ای می باشد.

کدام رنگ کابینت نئوکلاسیک از همه بهتر است؟

در رابطه با سوال بالا باید گفت که نمی توان برای هر چیزی رنگی انتخاب کرد و انتخاب رنگ برای آشپزخانه کاملا سلیقه ای است و به خودتان بستگی دارد. شما میی توانید برای انتخاب رنگ به رنگ دکوراسیون آشپزخانه خود و رنگ دیواری های آشپزخانه خود نگاه کنید. برای انتخاب رنگ کابینت های آشپز خانه باید به متراژ آشپزخانه هم دقت کنید زیرا برای آشپز خانه های کوچک  نباید رنگ های شلوغ انتخاب کرد. کلی نکته دیگر وجود دارد در ادمه درباره آنه صحبت خواهیم کرد.

کابینت نئوکلاسیک سفید، پرطرفدارین کابینت

به جرأت می توان گفت مناسب ترین رنگ و بهترین انتخاب کابینت برای آشپزخانه ها به خصوص آشپزخانه هایی که متراژ آن ها کم است، کابینت نئوکلاسیک سفید می باشد. عموماً استفاده از رنگ های روشن به دلیل اینکه در اثر بازتاب نور، فضای آشپزخانه را بزرگتر جلوه می دهد و مهم تر اینکه این رنگ ها به خصوص رنگ سفید سلیقه ی بسیاری از افراد است، در طراحی بسیار باب شده است. البته این نکته را به یاد داشته باشید که انتخاب رنگ مناسب برای کابینت به فاکتور های دیگری هم ارتباط دارد، اما به طور کلی برای عموم افراد انتخاب کابینت نئوکلاسیک سفید بسیار ایده آل می باشد. البته انتخاب رنگ کابینت بستگی زیادی به سایر اجزاء محیط هم دارد؛ اما همانطور که اشاره شد، کابینت نئوکلاسیک سفید گزینه ایده آلی برای بیشتر افراد بوده و هست؛ مخصوصاً اگر از صفحه کابینت کورین تیره استفاده کنید. استفاده از رنگ سفید با تمام زیبایی که دارد معمولاً یک ایراد بزرگ دارد و آن هم این است که بسیار زود کثیف می شود؛ اما نگران نباشید؛ گروه متخصص مانادنا با استفاده از آخرین تکنولوژی روز دنیا و به کار بردن متریال مرغوب در تولید کابینت ها توانسته است تا حد زیادی این مشکل را حل کند و در صورت آلوده شدن کابینت سفید، به سرعت کثیفی و آلودگی قابل پاک شدن باشد و همچنین در مقابل آب و رطوبت مقاومت بسیار خوبی ار خود نشان دهد. به همین دلیل اگر به دنبال یک کابینت بسیار زیبا و چشم نواز هستید که نسبت به کابینت های کلاسیک ساده تر باشد، بدون هیچ شکی پیشنهاد ما به شما کابینت نئوکلاسیک سفید خواهد بود.

کابینت نئوکلاسیک سفید

سبک های کابینت نئوکلاسیک سفید

رنگ سفید، جزء رنگ هایی است که در سبک کابینت های کلاسیک و البته نئوکلاسیک بسیار پرطرفدار می باشد. کابینت نئوکلاسیک سفید معمولا در دو سبک طراحی و اجرا می شود که طبیعتاً نوع دوم آن از مقاومت و استحکام بالاتری برخوردار بوده و هزینه آن نیز بالاتر است.

 • کابینت سبک نئوکلاسیک سفید که از  ام دی اف می باشد.
 • کابینت سبک نئوکلاسیک سفید که دارای روکش چوب بلوط می باشد.

کابینت نئوکلاسیک سفید

محبوبیت و پر تقاضا بودن کابینت سفید به دلایل زیر می باشد:

 • استفاده از رنگ سفید سبب بزرگتر نشان دادن فضای آشپزخانه می شود.
 • رنگ سفید رنگی است که هیچ گاه از مد نمی افتد و قدیمی نمی شود و به راحتی با همه چیز ست می شود.
 • بیشتر کابینت های سنگی دارای صفحه های تیره می باشند که با انتخاب کابینتی با رنگ روشن، همانند رنگ سفید، یک تضاد رنگی بسیار زیبایی به وجود خواهد آمد.

کابینت نئوکلاسیک سفید

درب های کابینت نئوکلاسیک

یکی از مهم ترین قسمت های مربوط به کابینت آشپزخانه، درب کابینت می باشد؛ چرا که در نمای کلی کار و ظاهر کابینت بسیار تاثیر گذار است. به طوری که اگر درب کابینت به درستی و به زیبایی هر چه تمام تر طراحی و اجرا شود کل کابینت را بسیار زیبا و دیدنی می کند؛ اما اگر به درستی طراحی و یا اجرا نشود و حتی اگر بدنه کابینت هم مشکلی نداشته باشد، از زیبایی کابینت به شدت کاسته می شود؛ به همین دلیل درب کابینت بسیار مهم بوده و در اکثر پروژه های مربوط به کابینت نئوکلاسیک، برای تولید درب کابینت از ام دی اف خام و یا رنگ های پوششی استفاده می شود. البته در مواردی هم سلیقه مشتری به این گونه است که برای درب کابینت از ام دی اف روکش شده  استفاده شود که این روکش می تواند به دو صورت روکش از جنس پی وی سی و یا روکش چوب طبیعی باشد. درب نوع پی وی سی در کابینت نئوکلاسیک نسبت به کابینت آشپزخانه وکیوم از هزینه بالاتری برخوردار است؛ زیرا نیاز به رنگ آمیزی دارد. نوع دوم درب کابینت نئوکلاسیک به دلیل استفاده از روکش چوب طبیعی نسبت به مدل اولی از قیمت بالاتری برخوردار است.

درب کابینت نئوکلاسیک یک مدل بسیار ساده هم دارد که این مدل ساده از یک فریم بسیار ساده در دور تا دور درب و یک قاب مسطح و صاف در وسط درب کابینت تشکیل می شود. به طور کلی درب کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک به دو صورت زیر می باشند:

 1. درب با قاب ام دی اف و فریم چوبی
 2. درب کابینت با ام دی اف خام

چگونگی طراحی کردن آشپزخانه با کابینت نئو کلاسیک

از خصوصیات بارز کابینت نئوکلاسیک می توان به طراحی ساده و استفاده از رنگ های پلی اورتان، پلی استر و نیز پولیش اشاره کرد. همچنین از دیگر خصوصیات این کابینت، بکار گرفتن رنگ های تیره و سرد مانند طوسی و خاکستری است. اکثر طراحان و دکوراتورها توصیه می کنند که از متریال هایی مانند ام دی اف و روکش چوبی به صورت ترکیبی در طراحی استفاده شود تا کابینت نئوکلاسیک را بسیار زیباتر کند.

طراحی کردن آشپزخانه ای با کابینت نئوکلاسیک

اکسسوری های تزئینی برای آشپزخانه ای با کابینت نئو کلاسیک

از آنجا که این سبک از کابینت، کابینت نسبتا ساده ای است و به راحتی با اکسسورری های تزئینی دیگر ست می شود، می توان نمای کابینت را با همین ست کردن بسیار جذاب تر از قبل کرد. فقط این نکته بسیار مهم است که چگونه و با چه اجزای تزئینی باید این کابینت را ست کرد که آن را زیباتر کند. به همین دلیل در این قسمت چند مثال میزنیم که به شما عزیزان  کمک کند. به طور مثال شما می‌توانید با استفاده از پرده‌های زیبا  و رنگی، وسایل تزئینی سنتی، انواع گلدان ها، گلیم یا فرش های سنتی و ظروف‌ چینی، سفالی و یا سرامیکی، زیبایی کابینت را چندین برابر کنید.

در آشپزخانه‌هایی که از کابینت نئوکلاسیک استفاده شده است، اگر یک لوستر آویز در سبک کلاسیک اما بسیار ساده نصب شود و همچنین در بخش های دکوری و نمایی کابینت نورهای مخفی به کار رود، زیبایی و نمای کابینت و حتی وسایل تزئینی، بیشتر به چشم می خورد؛ پس به این نکات توجه کنید. شما می توانید با دیدن تصاویر زیر برای زیباتر کردن آشپزخانه خود الهام بگیرید.

نحوه محاسبه قیمت هر متر کابینت نئو کلاسیک

قیمت هر متر از کابینت نئوکلاسیک بر اساس جنس و  نوع متریالی که استفاده شده است تعیین می گردد؛ که این متریال می تواند شامل ام دی اف خام یا چوب طبیعی، یراق و ابزار آلات و همچنین رنگ باشد. بسیاری از کسانی که این سبک از کابینت را تولید می کنند از مدل پلی اورتان ایرانی برای رنگ ها استفاده می کنند؛ که این مدل از رنگ ها کیفیت کار را پایین آورده و ماندگاری رنگ کابینت را به طور چشمگیری کاهش می دهد.  همچنین ممکن است از جک، ریل و لولای چینی به جای یراق بلوم اتریش که کیفیت بالایی دارد استفاده کنند. به همین دلیل است که قیمت نهایی کابینت های نئوکلاسیک ایرانی با نئوکلاسیک خارجی با هم تفاوت بسیاری دارند.

علاوه بر موارد ذکر شده اگر از ام دی اف خام درجه دو به جای ام دی اف خامی که وارداتی می باشد، برای درب های کابینت و نیز از ام دی اف ایرانی به جای ام دی اف طرح کتان خارجی، جهت مغزی و بدنه کابینت استفاده شود، قیمت هر متر کابینت نئوکلاسیک را دستخوش تغییرات می کند.

قیمت کابینت نئو کلاسیک

کابینت های نئوکلاسیک دقیقا مانند ویژگی و صفات ظاهری، از لحاظ قیمت هم چیزی بین کابینت های کلاسیک و مدرن می باشند. به این صورت که قیمت این سبک از کابینت، از کابینت آشپزخانه کلاسیک پایین تر است؛ به دلیل اینکه به جای چوب طبیعی از ام دی اف خام و یا ترکیب ام دی اف و روکش چوب استفاده می شود. به طور کلی هر چه بیشتر از چوب طبیعی در کابینت نئوکلاسیک استفاده شود، قیمت آن بالاتر می رود و البته دوام و استحکام آن نیز افزایش می یابد. از طرفی قیمت کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک نسبت به کابینت های مدرنی همانند هایگلاس و ملامینه، به دلیل این که رنگ آمیزی می شود و از رنگ های پوششی استفاده می شود، بالاتر است. این مسئله را باید خاطر نشان کرد که جایگزین کردن ام دی اف خام با روکش چوبی، برای آن دسته از افرادی که نمی خواهند هزینه زیادی را بابت کابینت آشپزخانه پرداخت کنند، گزینه بسیار مناسبی است؛ چرا که هم از زیبایی بسیار زیادی برخوردار است و هم اینکه اقتصادی و مقرون به صرفه می باشد.

کابینت نئوکلاسیک و قیمت آن

نکات مهمی که باید قبل از خرید کابینت نئو کلاسیک به آن توجه کنید:

برای خرید کابینت نئوکلاسیک باید به چند نکته مهم که از اهمیت بالایی برخوردارند توجه کنید تا در نهایت، بهترین انتخاب را کرده باشید. مواردی مانند نوع ام دی افی که در ساخت کابینت به کار رفته است، روکش استفاده شده و یا نوع چوب، رنگ مورد استفاده و در نهایت مدل و شکل کابینت، همگی در انتخاب کابینت نئوکلاسیک بسیار نقش دارند؛ که اگر این موارد را به درستی بررسی کرده باشید، یک انتخاب کاملاً درست خواهید داشت. به طور کلی تمام عوامل تاثیر گذار بر روی خرید کابینت نئوکلاسیک به صورت خلاصه در زیر آورده شده است.

 1. ام دی اف مصرف شده برای ساخت کابینت ایرانی بوده و یا خارجی!
 2. نوع و ضخامت روکش مصرف شده در پروسه ساخت کابینت باید به دقت انتخاب شده باشد.
 3. رنگ مورد نظر از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

خرید کابینت نئوکلاسیک

مانادنا، نامی آشنا در صنعت کابینت نئو کلاسیک

شرکت طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی مانادنا ، با به کار گیری متخصصین و طراحان حرفه ای، سالیان سال است که در زمینه تولید، طراحی و اجرای کابینت های نئوکلاسیک فعالیت می کند و این کابینت یکی از پرفروش ترین کابینت های این مجموعه بوده است. کابینت نئوکلاسیک کابینتی است که نیاز به تجربه، تخصص و دستگاههای پیشرفته دارد و مجموعه مانادنا با برخورداری از دستگاههای پیشرفته و طراحان و کابینت سازان حرفه ای و با تجربه به شما این تضمین را می دهد که بهترین و با کیفیت ترین کابینت را تحویل شما بدهد، که در عین حال قیمت مناسبی هم داشته باشد. همچنین شما میتوانید برای دریافت مشاوره رایگان از طریق شماره های درج شده در سایت، با کارشناسان مجرب و متخصص مجموعه مانادنا تماس بگیرید.

خرید کابینت نئوکلاسیک

 

کابینت نئوکلاسیک سفید

کابینت نئوکلاسیک، یک سبک جدید در طراحی داخلی است که میان دو سبک کلاسیک و مدرن قرار می‌گیرد. این کابینت از رنگ‌های متنوعی برخوردار است، اما کابینت نئوکلاسیک سفید به عنوان رنگی خاص در این سبک شناخته شده است و توسط افراد زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. سبک نئوکلاسیک شامل دو نوع کابینت انزو و پولیشی می‌شود.

نمونه کار کابینت نئوکلاسیک سفید، به شکلی ساده و شیک طراحی شده است و شباهت بسیاری به کابینت کلاسیک دارد، اما ساده‌تر و با قیمت مناسب‌تری ارائه شده است و نگهداری آن نیز ساده‌تر است. همچنین، بهتر و سریع‌تر از کابینت‌های کلاسیک تمیز می‌شود و از ویژگی‌های مدرن نیز برخوردار است، به عبارتی کابینت نئوکلاسیک در پوسته مدرنی قرار دارد.

تصویری که مشاهده می‌کنید، یک آشپزخانه با کابینت نئوکلاسیک سفید است که به شکل مستطیلی طراحی شده و در واقع شامل یک فضای یو شکل می‌شود. در قسمت ورودی این آشپزخانه، یک کمد بزرگ برای نگهداری وسایل اضافه آشپزخانه قرار دارد. این کمد برای نگهداری مواد غذایی با انقضای طولانی تری که می‌توانند خارج از یخچال نگهداری شوند، بسیار مناسب است.

جنس داخلی کابینت‌های این آشپزخانه از کابینت ام دی اف ساخته شده است و درب‌های آن از جنس نئوکلاسیک است که در بالاتر درباره آن صحبت شد. این آشپزخانه شامل کابینت‌های زمینی و دیواری بسیار زیادی است و برای تنوع در طرح، ایجاد تضاد رنگی بین کابینت و کانتر نیز در نظر گرفته شده است.

در کل، آشپزخانه‌ای با کابینت نئوکلاسیک سفید در تصویر، ترکیبی از ظاهر کلاسیک و مدرن را به خود اختصاص داده است. این کابینت‌ها دارای ویژگی‌هایی مانند سهولت نگهداری و تمیز کردن، هزینه‌های نسبتاً مناسب‌تر، و طراحی‌هایی با تضاد رنگی جذاب هستند.

کابینت نئوکلاسیک انزو

کابینت انزو برای اولین بار توسط شرکت zentique  در نیوجرسی آمریکا تولید شد. در واقع باید گفت که انزو نام برند محصول تولیدی این شرکت می باشد. که برای اولین بار توسط واردکنندگان ایتالیایی وارد کشور ما ایران شد. و با توجه به قیمت بالای کابینت های وارداتی تولید کنندگان داخلی تصمیم به تولید این کابینت ها در ایران گرفتند. همانطور که می دانید بیشتر مردم شرکت های شناخته شده و ممتاز را از روی نام برندشان که بر روی محصولات وجود دارد ، می شناسند و با همان نام صدا میزنند. مانند اتود که برای مداد نوکی یا دلستر که برای نوشیدنی های غیر الکلی استفاده می شوند. دقیقا همین اتفاق برای برند انزو نیز رخ داده است.

به همین دلایل شرکت های دیگر و سازندگان ایرانی تمام محصولات خود را با اسم طرح انزو نام میبرند. جالب است بدانید که برند انزو نام برندی از سیستم کابینت اشپزخانه می باشد که شرکت تولیدی  zentiqueدر زمینه مبلمان ، نورپردازی و دکوراسیون نیز فعالیت دارد.

 ضخامت درب های این کابینت ها بیست و پنج میلی متر تا چهل میلیمتر می باشد. که ضخامت رنگ در این مدل یکی میلیمتر است. نوع رنگ کابینت های انزو پلی اورتان است. اما در کشور ما برای صرفه جویی در هزینه ها سود بیشتر از رنگ پلی استر اسفاده می شود.که پیشنهاد می شود از این نوع رنگ استفاده نکنید.

کابینت نئوکلاسیک

فاکتورهای قبل از خرید کابینت نئوکلاسیک عبارتند از:

مزایای کابینت نئوکلاسیک

جنس کابینت های نئوکلاسیک عبارتند از:

کابینت های دستگیره دار نئوکلاسیک

از کابینت های دستگیره دار در سبک نئوکلاسیک مورد استفاده قرار می گیرد. در این نوع از دستگیره های بلند که خصوص کابینت مدرن است مورد استفاده قرار نمی گیرد.

رنگبندی کابینت نئوکلاسیک سال 2023

یکی از مواردی که در سال 2023 مورد توجه قرار گرفته است استفاده از رنگهای روشن و خنثی در کابینت هاای نئوکلاسیک می باشد.

کابینت مدل انزو

یکی از مدل های کابینت نئوکلاسیک آشپزخانه که دارای مغزی ام دی اف است، مدل انزو می باشد. یا می توان با دستگاه سی ان سی روی مغزی خام را با روکش چسباند یا با رنگ های پلی اورتان، پلی استر درب های کابینت را رنگ آمیزی کرد.

مراحل ساخت کابینت نئوکلاسیک

نمونه های جزیره آشپزخانه نئوکلاسیک

معایب کابینت کلاسیک

موارد تفاوت های کابینت نئوکلاسیک
موارد تفاوت نئوکلاسیک و ممبران
مواد تشکیل دهنده کابینت نئوکلاسیک عبارتند از:
رنگبندی نئوکلاسیک
مواردی که هنگام انتخاب رنگ کابینت نئوکلاسیک باید توجه کرد عبارتند از:

سخن پایانی

کابینت نئوکلاسیک یک نوآوری در صنعت تولید کابینت به حساب می آید و نسل جدیدی از کابینت می باشد که در طراحی دکوراسیون آشپزخانه های جدید نیز به چشم می خورد. این سبک از کابینت در مدت بسیار کوتاهی بین مردم طرفداران بسیاری را پیدا کرده است. کابینت سبک نئوکلاسیک کابینتی است که ویژگی های آن تلفیقی از کابینت مدرن و کلاسیک می باشد.

در این مقاله سعی کردیم به تمامی سوالاتی که در ذهن مشتری ایجاد می شود، از جمله اینکه – کابینت نئوکلاسیک چگونه کابینتی است؟، مزایا و معایب آن کدامند؟، چند مدل دارد؟، محاسبه قیمت آن چگونه است؟، اکسسوری های تزئینی که می توان در کنار کابینت نئوکلاسیک به کار برد تا ظاهر آن را زیباتر کند کدامند؟ – را پاسخ بدهیم.

کابینت نئوکلاسیک ترکیبی از دو سبک کلاسیک و مدرن می باشد. این کابینت دارای تنوع زیادی از رنگ ها و طرح ها می باشد. برای آشپزخانه های کوچک و بزرگ مناسب است. وقتی می خواهید از نتیجه کیفیت کار اطمینان پیدا کنید برای سفارش نصب کابینت نئوکلاسیک با یک کابینت سازی حرفه ای تماس بگیرید.

ممنون از اینکه همراه وب سایت مانادنا هستید و امیدواریم که این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد و با کمک آن بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. در صورت بروز هرگونه سوال نیز می توانید با کارشناسان مانادنا تماس بگیرید تا همکاران ما، شما را راهنمایی کنند.

مطالب بیشتر درباره کابینت کلاسیک

34 Comments

 • کابینت آشپزخونه منم کابینت نئوکلاسیک هستش بعد تازه کابینتارو زدم و هود نخریدم خواستم ببینم هودی که مناسبه بگیرم چجور هودی باید باشه؟

  • با سلام کاربر گرامی، سبک کابینت نئوکلاسیک به این صورت است در نوع کلاسیک یک سری از اکسسوری ها و تزئینی ها را حذف کند بنابراین بهتر است که هودی که خریداری میکنید توکار و ساده باشد.

  • با سلام کاربرگرامی، به طور کلی کابینت نئوکلاسیک شامل سه نوع کابینت نئوکلاسیک چوبی، نئوکلاسیک روکش چوبی و کابینتی با ام دی اف خام که نوع دوم و سوم از ام دی اف استفاده میشود با این تقاوت که در نوع دوم بدنه کابینت از نوع ام دی اف است و درب آن را از روکش چوبی کار می کنند و نوع سومی تماما از ام دی اف خام استفاده می شود و از رنگ پلی اورتان برای رنگ آمیزی آن استفاده می کنند

 • قیمت کابینت کلاسیک اگه از نوع روکش چوبی باشه چقدر پامون در میاد؟

  • با سلام کاربر گرامی، برای پاسخ دهی به این سوال در حوزه قیمت می بایست با کارشناسان مانادنا تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

 • سلام، من خودم کابینت سازم که چندین ساله تخصصم توی کابینت نئوکلاسیک هستش می خواستم ببینم میشه برای ساخت کابینت نئوکلاسیک با شرکت شما همکاری کنم؟

  • با سلام کاربر گرامی، برای همکاری با مجموعه متخصص و با تجربه مانادنا در زمینه طراحی و ساخت کابینت نئوکلاسیک می توانید با کارشناسان مانادنا تماس بگیرید.

 • ببخشید برای آشپزخونه ای با سبک کابینت نئوکلاسیک بهتره که دیزاین آشپزخونه کلا چجوری باشه، پیشنهادتون چیه؟

  • با سلام کاربر گرامی، برای آشپزخانه ای با سبک کلاسیک بهتر است از اکسسوری های کم و ساده استفاده کنید.می توانید از لوسترهای ساده از فرش های مینینال ساده استفاده کنید زیبایی آشپزخانه را چندین برابر می کند.

  • با سلام کاربرگرامی، کابینت نئوکلاسیک قیمتی ما بین کابینت کلاسیک و مدرن دارد به این صورت که قیمت کابینت نئوکلاسیک از کابینت مدرنی مانند هایگلاس بیشتر و از کابینت های کلاسیک کمتر می باشد.

 • سلام ببخشید می خواستم بدونم که ماندگاری کابینت نئوکلاسیک چطوری هستش؟

  • سلام کاربر گرامی، کابینت نئوکلاسیک اگر جنس و متریال به کار رفته در آن از نوع چوب طبیعی باشد از استحکام بسیار بالایی برخوردار می باشد واگر از نوع ام دی اف باشد استحکام آن از استکام کابینت نئوکلاسیک چوبی پایین تر است اما باز هم از استحکام خوبی برخوردار است.

  • با سلام کاربر گرامی، بله مجموعه مانادنا با داشتن طراحان و کابینت سازان حرفه ای در طراحی و نصب کابینت تجربه و مهارت کافی را دارند. شما می بایست با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را برای نحوه پذیرش سفارش راهنمایی کنند.

 • اشکالی نداره اگه خونه به طور کلاسیک چیده شده باشه اما بخواییم کابینت نئوکلاسیک واسه آشپزخونه نصب کنیم چون خانمم از کابینت نئوکلاسیک خوشش اومده

  • با سلام کاربر گرامی، کابینت نئوکلاسیک کابینتی است که از دو سبک کابینت کلاسیک و مدرن تشکیل می شود یعنی کابینتی با ویژگی های مدرن با ظاهری کلاسیک، به همین دلیل فضای منزل هم می تواند کلاسیک باشد و هم مدرن و یا ترکیبی از این دو باشد، همچنین شما می توانید به مقاله کابینت نئوکلاسیک مراجعه کنید و آن را مطالعه کنید.

 • کابینت نئوکلاسیک خیلی قشنگه اما چرا گرونه واقعا ؟

  • با سلام کاربر گرامی، کابینت نئوکلاسیک نسل جدیدی از کابینت می باشد که به سه نوع دارد: کابینت نئوکلاسیک چوبی، کابینت نئو کلاسیک روکش چوبی و کابینت نئوکلاسیک تمام ام دی اف که نوع اول از همه گران تر است اما نوع دومی و سومی به خصوص نوع سومی از قیمت مناسب تری برخوردار است و البته متاسفانه بعضی از کابینت ساز ها و شرکت ها به دلیل محبوب بودن این کابینت بین مردم قیمت آن را بالاتر می برند اما شما با خیال راحت می توانید کابینت نئوکلاسیک را با قیمتی بسیار مناسب از مانادنا تهیه کنید.

 • سلام، میشه روی کابینت نئوکلاسیک را از یه رنگ براق استفاده کرد که براق دیده بشه.ممنون.

  • با سلام کاربر گرامی، بله می توانید فقط باید به کابینت ساز خود قبل از آماده سازی کابینت ها و یا قبل از نصب آن ها بگویید.

  • با سلام کاربر گرامی، برای اطلاع از قیمت نئوکلاسیک با کارشناسان از طریق راههای ارتباطی ذکر شده در سایت حاصل فرمایید تا همکاران شما را راهنمایی کنند.

 • کابینت نئو کلاسیک بیشتر شبیه کابینت کلاسیکه یا مدرن؟ آخه بعضی از سبکا انگار شبیه ممبرانه بعضیا مدرن تره.

  • با سلام کاربر گرامی، کابینت نئوکلاسیک تلفیقی از کابینت مدرن و کلاسیک می باشد یعنی هم بخشی از ویژگی های کابینت کلاسیک را دارد و هم بخشی از ویژگی های کابینت مدرن را.

 • سلام چه رنگایی رو برای کابینت نئوکلاسیک میشه به کار برد؟

  • با سلام کاربر گرامی، رنگ هایی مانند طوسی، آبی، سفید و یا مشکی را نیز می توان برای کابینت های نئوکلاسیک به کار برد.

 • مرتب کاری و نگهداری کابینت نئوکلاسیک چجوریه؟میشه توضیح بدین.

  • با سلام کاربر گرامی، به دلیل اینکه کابینت نئوکلاسیک ترکیبی از کابینت سبک کلاسیک و مدرن می باشد پس نسبت به کابینت کلاسیک مدرن تر می باشد و دارای منبت کاری و حکاکی نیست تمیز کاری آن راحتتر می باشد اما نسبت به کابینتهای سبک مدرن کلاسیک تر می باشد در نتیجه نظافت آن سختتر می باشد اما در حالت کلی تمیز کاری و نگهداری کابینت نئوکلاسیک مشکل نیست و راحت می باشد.

 • آشپزخونم کم نوره میخوام کابینت نئوکلاسیک بزنم باید چیکار کنم؟

  • با سلام کاربر گرامی، باید از کابینت نئوکلاسیک با رنگ های روشن استفاده کنید زیرا رنگ های روشن باعث می شود انعکاس نور بهتر شود و نور بهتر به داخل آشپزخانه راه پیدا کند و فضای آشپزخانه را نیز بزرگتر جلوه می دهد.

 • کابینت نئوکلاسیک گرون تره یا کلاسیک؟ کدومشون ساده تره؟

 • ببخشید میشه بگید که توی سبک کابینت نئوکلاسیک هم از تاج و سر ستون هم استفاه میشه یا نه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *